instaاینستاگرام ما telegramتلگرام ما facebookفیسبوک ما linkdinلینکدین
 • انواع اشپیل

  انواع اشپیل

 • بست فلزی خارجی

  بست فلزی خارجی

 • فروشگاه پیچ و مهره رضوان

  فروشگاه پیچ و مهره رضوان

 • انواع پیچ خودکار

  انواع پیچ خودکار

 • پیچ واشردار

  پیچ واشردار

 • مهره واشردار

  مهره واشردار

 • پیچ آلن سرنخت ( صنعتی)

  پیچ آلن سرنخت ( صنعتی)

 • پیچ آلن

  پیچ آلن

 • پیچ خودکار واشردار سرمته

  پیچ خودکار واشردار سرمته

 • پیچ و مهره در صنعت پالایشگاهیی

  پیچ و مهره در صنعت پالایشگاهیی

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
پیچ و مهره در صنعت پالایشگاهیی

 

ارتباط بین  صنعت پیچ و مهره  با صنایع نفت ،گاز و پتروشیمی از سال 1856 با تاسیس اولین  پالایشگاه نفتی جهان در پولشیتی رومانی آغاز و با توجه به  توسعه روز افزون این  صنعت  همچنان ادامه دارد . نیاز این  دو  صنعت  مهم  و  تاثیر گذار به  یکدیگر همچون  نیاز ماشین به چرخ می باشد .

اولین ارتباط صنایع پیچ و مهره ایران با صنایع  نفت و  گاز و پتروشیمی همزمان با اولین  فرایند اکتشاف نفت در ایران به سال 1280 آغاز و با توسعه و اکتشاف میدان های نفتی و گازی و تاسیس پالایشگاه های متعدد نظیر پالایشگاه نفت آبادان ، پالایشگاه نفت شازند ، پالایشگاه نفت اصفهان ، پالایشگاه نفت بندعباس ، پالایشگاه نفت تبریز ، پالایشگاه نفت تهران ، پالایشگاه نفت جی ، پالایشگاه نفت شیراز ، پالایشگاه نفت کرمانشاه ، پالایشگاه نفت لاوان و .... همچنان ادامه دارد .

صنعت پیچ و مهره و صنایع نفت گاز پتروشیمی از دیرباز رابطه ی تنگاتنگ و نزدیک داشته اند ، از این  منظر که صنایع  نفتی و  پالایشگاها یک بازار پر مصرف و متنوع برای صنایع پیچ و مهره می باشند و صنایع  نفتی نیز برای ساخت و تجهیز پالایشگاه ها ، اتصالات ، دکل ها، لوله ها و .... نیز نیازی غیر قابل جایگزین به  صنایع  پیچ و مهره  دارند .

پیچ و مهره هایی که در صنایع نفت گاز و  پتروشیمی مورد استفاده قرار میگیرند اعم از پیچ شش گوش ، استاد بولت و یو بولت می باشد .

که در این بین سهم استاد بولت به واسطه متریال مصرفی آن که باعث افزایش میزان کشش ( تنسایل ) و مقاومت حرارتی بالا میشود  از بقیه پر رنگتر می باشد .

برای تولید و به کارگیری استاد بولت نیز مانند دیگر اتصالات استانداردی وجود دارد که  استاندارد مورد  استفاده در مورد  استاد بولت ASTM A193 می باشد که بنا به  نسبت شرایط محیط اعم از دما ، رطوبت ، میزان فشار وارده بر اتصالات و قطعات و .... در گریدهای مختلفی نظیر L7M - L7 - B16 - B8M - B8 - B7M - B7  و ...  تولید و مورد استفاده قرار میگیرد .

با توجه به میزان دما و حرارت سرما ، گرما و جلوگیری از خوردگی های مختلف نظیر خوردگی هیدروژنی یا خوردگی اسیدی و یا .... از پوشش های مختلفی برای استاد بولت استفاده می شود چند نمونه از پرکاربردترین این پوششها ، آبکاری گالوانیزه گرم ،  کادمیوم کرومات ، داکرومات  و یاPTFE   می باشد .

از اتصالاتی که همراه استاد بولت در اتصالات و یا قطعات استفاده می شود میتوان از مهره شش گوش با استاندارد A194 نام برد که این مهره نیز با  توجه به شرایط محیطی و .... در دو گرید  H2  و HM2  تولید و مورد استفاده قرار میگیرد .

فروشگاه اینترنتی مهرپیچ عرضه کننده و توزیع کننده انواع پیچ و مهره صنایع نفت گاز پتروشیمی می باشد